10 İftar Yemek Tarifi


Akşam yemeğine ne pişirsem derdi biz hanımların iki ayağını bir pabuca sokabiliyor. Birde hazırlayacağımız sofra iftar sofrası olunca yemeklere bir başka özen göstermek istiyoruz. Yağlı olmasın ağır olmasından tutunda, tatlısı şöyle çorbası böyle diye ince detaylar. Acaba ne pişirsem diyenler için hafif ve lezzetli iftarlıklar…

Ramazan ayı gelince sofralara ayrı bir özen gösterilir. Bütün ailenin bir arada olduğu ve dostlarla birlikte oturulan iftar sofralarının tadı bir başkadır. Birde bu güzelliğin üstüne özenle yapılan yemeklerin lezzeti eklenince ortaya harika tablolar çıkar. Bizde sizler için bu yazımızda iftar sofralarınıza renk katacak çeşitli lezzetleri derledik. Akşama ne pişirsem derdi olan hanımlar hadi buyurun menüye neler yapabilirsiniz.

İftar sofralarının olmazsa olmaz başlangıçlarından mevsimine göre sıcak ya da soğuk olarak servis edilen çorbalar, tüm gün aç kalan mide için sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Genelde herkesin çokça sevdiği mercimekten yapılan çorbalar sofralarda yerini alsa da değişik tarif arayışında olanlar için Kremalı Domates Çorbası ya da yazın sıcak günlerinde serinletici bir Buğdaylı Yoğurtlu Çorbayı fikir olarak değerlendirebilirsiniz.

Ana yemek olarak genelde et yemekleri sofraların vazgeçilmezidir. Kimine göre içinde et olmayan yemeğin lezzeti de hoş gelmez. Yine iftarda hafif ana yemek önerisi olarak Patlıcan Lazanyasını, Sohbet Kebabını ya da Garnitürlü Çanak Köfte Tarifini deneyebilirsiniz. Etle birlikte ayrılmaz ikili olan salata için ise şık görüntüsüyle Kule Salata ve Yoğurtlu Mor Lahana Salatası önerilebilir. Ramazanın sıcak günlere geldiği zamanlarda şerbetler ve hoşaflarla birlikte tatlıları da unutmamak gerek. Basit ve hafif tatlı olarak Çilekli Şerbet ve Yoğurt Tatlısı düşünülebilir.

Domates Çorbası Tarifi
Sütlü domates çorbası tarifi
Yoğurtlu Buğday Çorbası
Tahıllı Yoğurt Çorbası -
Patlıcan Lazanyası
lazanya
kebaplar
- Enfes Kebap Tarifi
Garnitürlü Çanak Köfte

Yoğurtlu Ve Mayonezli Kırmızı Lahana Salatası
Ferahlatan Çilekli şerbet
İftar Menüleri
İftar Yemekleri
tatlı

10 İftar Yemek Tarifi hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !