Amigurumi Cupcake Kutu Yapılışı


Küçük ama sevimli görüntüleriyle evlerinizin şıklığını tamamlayacak olan cupcake kutuların yapılışını merak edenler için anlatmaya çalıştık. Takı ve toka gibi çabuk kaybolan minik eşyalarınızı bir arada tutmak için işinizi görecek olan cupcake kutuların yapımı da oldukça kolay ve kısa sürede tamamlanabilmekte.
,

Takılarınızı, ojelerinizi ya da etrafta duran ufak tefek eşyalarınızı koymak için plastik kutulara fazla para harcamaya gerek yok. Yine örgü seven bayanların severek yapacağı cupcake görünümlü küçük kutuların farklı bir örgü yöntemiyle yapılışını anlatıyoruz. Dilediğiniz büyüklüklerde örebileceğiniz cupcake görünümlü kutular ile çabucak kaybolan küçük eşyalarınızı bir arada muhafaza ederken, yine şık görüntüsüyle dekorasyonlarınızın da ayrılmaz parçası olacak.

Daha öncede çocuklar için oyuncak yapımında kullandığımız amigurumi ile öreceğimiz cupcake kutumuza sihirli halka ile başlayarak 8 sık iğne yapıyoruz. Her sırayı 1 artırarak 16 sık iğneye tamamlıyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde yine aynı yöne 1 sık iğne 1 artırma ile sıra sonuna kadar 24 sık iğne yapıyoruz. Diğer sırada 2 sık iğne, 1 artırma ile 32 sık iğne yapıyoruz. Son sıraya geldiğimizde 3 sık iğne 1 artırma ile 40 sık iğneye tamamlayıp etrafını yine sık iğne dolanıyoruz.

Cupcake bölümünün son 4 sırasında sık iğne örmeye devam ediyoruz. 2 zincir çekip 2. sık iğneyi atlayıp tekrar sık iğne işlemini sıra bitene kadar tekrarlıyoruz. Zincirin içine 6 tane tekli tırabzan, sık şeklinde sıra sonuna kadar yapıp bu parçamızı tamamlıyoruz. Kapak kısmının yapılışı için 71 zincirle daire yapıp, üzerini sık iğne ile tamamlıyoruz. Örmüş olduğunun kutunun boyutuna göre örgünüzün ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.

Amigurumi Cupcake Nasıl Yapılır
Örgü Cupcake Yapımı
Amigurumi cupcake
cupcake
amigurumi 1
kutu
kutu1
kutu4
kutu6
kutu 7
kutu8
kutu9
kutu1
cupcake2
cucpake

Amigurumi Cupcake Kutu Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !