Amigurumi Uyku Arkadaşı Tarifi


Son günlerin ilgi çekici oyuncaklarından Amigurumi bebek yapımını sizlerde merak ediyorsanız, çocuğunuzu sevindirmek için kolları sıvamaya başlayabilirsiniz. İçerisinde kimyasal olan oyuncaklarla kıyaslandığında hem sağlıklı hemde şirin görüntüsü ile çocukların çok seveceği örgü bebek modelinin yapılışı yazımızda...
,

Her şeyin yapayının üretildiği günümüzde çocuklarının sağlığını düşünen anneler beslenmesi kadar oyuncak seçiminde de dikkatli davranır oldu. Bizde bu yazımızda sizlere evde organik oyuncak yapımını anlatıyor olacağız. Örgü ile oyuncak mı olur diyenler olabilir ama son günlerde çok revaçta olan amigurumi örgü bebeklerin internette satışları da oldukça revaçta. Sizde ekonomisini düşünenlerdenseniz, o zaman hem örerken zevkli zaman geçirtecek hem de çocuğunuzu sevindirecek örgü tarifimize bir göz atabilirsiniz.

Çocuklarınız ve bebekleriniz için hem oyun hem de uyku arkadaşı olacak amigurumi örgü bebek modeli için ihtiyacımız olanlar orta kalınlıkta bir yün ip ve 2.5 mm tığ olacaktır. Öncelikle bebeğimizin kafa kısmı ile başlıyoruz. Sihirli halka ile başladığımız örgümüzde halka içine 6 sık iğne ve her ilmeğe de 2 sık iğne yapıyoruz.
3. sırada 1 sık iğne, 1 artırma ile 18 sık iğneye tamamlıyoruz.
4. sırada 2 sık iğne, 1 artırma ile 24 sık iğne elde ediyoruz. Bu şekilde her sırada sık iğneyi bir artırarak 48 sık iğneye kadar devam edip azaltmalara başlıyoruz ve 6 sık iğne olduğunda kafa kısmımız hazır oluyor.

Gelelim gövde kısmının yapılışına. Burada da aynı şekilde sihirli halka içine 6 sık iğne örgüye başlıyoruz. Yine birer sık iğne artırarak 48 ilmeğe kadar geldikten sonra yine azaltmalara başlayıp gövde kısmını da tamamlamış oluyoruz. Şapka yapımında da yine aynı yöntemi uygulayıp 48 iğneye kadar örüp şapkayı tamamlıyoruz. Kolların yapımında ise 18 sık iğnedeyken renk değişimi yapıp, 12 sık iğnede bitiriyoruz. Örgüsü biten parçaların içini elyaf ile doldurup birbirine diktikten sonra bebeğimiz hazır.

Amigurumi Lalylala Tavşan Bebek
Amigurumi kuzucuk
Amigurumi Örgü Oyuncak Modelleri.
Ördek Modeli Uyku Arkadaşı Yapımı
örgü bebek
Amigurumi Uyku Arkadaşı Tavşan
Örgü Deniz Kızı
Amigurumi bebek ve resimli açıklamalı yapımı
Amigurumi Bebek Yapımı
Kıvırcık saçlı amigurumi bebek yapımı
Amigurumi Bebek yapımı
Amigurumi Oyuncak Bebek Yapılışı
Amigurumi Oyuncak Bebek Yapılışı
Amigurumide süslü bebek .
Amigurumi Bebek Yapılışı

Amigurumi Uyku Arkadaşı Tarifi hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !