Başak Desenli Bebek Battaniyesi Örülüşü


Örgü konusunda marifetli hanımlar için yine şık bir bebek battaniyesinin yapılışını paylaşıyor olacağız. Yaza veda etmeye sayılı haftalar kala örgü sezonu da açılmaya başladı. Örnek arayışında olan hanımlar için görüntüsü şık yapımı da oldukça basit bir battaniye modeli ve süslemeleri...

Kışın bebek sahibi olacaklar ya da torunlarına kendi el emekleriyle hediye hazırlamak isteyen anneanne ve babaanneler için tığ işi bebek battaniyesinin örgü aşamasını yazımızdan takip edebilirsiniz.

Battaniyemiz için ihtiyacımız olanlar koton bir ip ve 3.5 mm tığ olacak. Süsünden vazgeçmeyenler yine aksesuarlara yer verebilirler. Öncelikle 125 zincir çekerek battaniyemize başlıyoruz. İlk sırada 4 tane 2’li tırabzan yapıp, 2 zincir çekerek 3. zincirin üstüne sık iğne ile bağlıyoruz. Tekrar 2 zincir çekip, 3. zincirin üzerine 3 tane 2li tırabzan yapıyoruz. 2 zincir daha çekip aynı yuvaya bir tırabzan daha yaptıktan sonra yanındaki zincire de 2 tırabzan yapıyoruz. Yine 2 zincirin ardından 3. zincirin üstüne sık iğne bağlayıp, 2 zincir ve 3. zincir üstüne 3 tane 2’li tırabzan şeklinde sıra sonuna kadar aynı işlemle örgüye devam ediyoruz.

Bir üst sıraya geçtiğimizde 3 zincir çekip dönüyoruz. Her bir tırabzana 3 tane batma işleminin ardından 2 zincir çekip, diğer tırabzanı atlayıp aynı işlemle örgüye devam ediyoruz. 2 zincir çekip ortaya sık iğne ile bağladıktan sonra tekrar zincir, ardından 3 tırabzan yapıp 2 zincir çekiyoruz. 3 tırabzan, 2 zincir ile devam edip sık iğne bağlayarak bu kısmı da tamamlıyoruz. 3. sırada yine 3 zincir çekip geri döndükten sonra 2’li fıstık yapıyoruz. 1 zincir çektikten sonra 6 tırabzan yapıp, yine 1 zincir 2’li fıstıkla devam ediyoruz. Resimde de gördüğünüz üzere zincir, tırabzan şeklinde örerek tamamlıyoruz.

Başak Desenli Bebek Battaniyesi
Başak Desenli Bebek Battaniyesi
Yeni Örgü Bebek Battaniyesi
Başak Desenli Bebek Battaniyesi 1
 Bebek Battaniyesi Örülüşü 2
Başak Desenli Bebek Battaniyesi Örülüşü 3
 tığ işi bebek battaniyesi örneği ...
4 YAPRAKLI BEBEK BATTANİYESİ
Örgü Bebek Battaniyesi 2
BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ
BEBEK BATTANİYESİ ÖRNEKLERİ3
Kelebekli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Başak Desenli Bebek Battaniyesi Örülüşü
bebek battaniyesi örgü modelleri
Bebek battaniyeleri fikri ...

Başak Desenli Bebek Battaniyesi Örülüşü hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !