Bebekler İçin Duygusal Algı Battaniyesi Nasıl Yapılır?


Çocukların beslenmesi kadar zihinsel gelişimleri için tercih edilen aktiviteler de oldukça önemlidir. Uzmanlarında uyardığı üzere teknolojik aletler verilerek oyalanmaya çalışılan çocuklarda algı sorunları olabiliyor. Ancak sağlıklı bir duyu gelişimi süresinde aslında basit yöntemler ile neler yapabileceğinizin detayları...

Bebeklerinin kişisel gelişimlerine önem veren bazı anneler, çocukları henüz yaşına girmeden onların zihinsel gelişimleri için aktivite arayışlarına giriyor. Özelliklede çocukların motor duyuları ve duygusal algılarını geliştirmek isteyenler için faydalı olacağını düşündüğümüz bir battaniye yapımını sizlerle paylaşmak istiyoruz. 

Doğduktan birkaç hafta sonra etrafında olanlara dikkat etmeye başlayan ve çevresindeki olayları gözlemlemeye başlayan bebeklerin sosyal gelişimi de başlamış oluyor. Altıncı aylarından itibaren ise nesnelere karşı olan ilgileri de artan bebekler için hazırlayacağımız duygusal algı battaniyesi ile algıda seçiciliklerine katkı sağlayabilirsiniz. Battaniyemiz için farklı dokularda kumaşlar kullanabilirsiniz. 

Eğlenceli bir aktivite olacak duygusal algı battaniyemiz için 20x20 pamuklu bir kumaş parçası ile 20x20 polar kumaş ile çeşitli renklerde kurdele yeterli olacaktır. Malzemeleri tamamladıktan sonra battaniyemizi hazırlamaya geçebiliriz. İsterseniz farklı boyutlarda kumaşlarda tercih edebilirsiniz. 15 cm uzunluğunda kestiğimiz kurdeleleri şeritler halinde katlayıp pamuklu kumaşın üstüne dikiş makinesiyle ya da elimizde dikiyoruz. Daha sonra hazırladığımız parçanın arkasına polar kumaşı ters yüzü bize bakacak şekilde yerleştirip, 2 cm kadar pay bırakıp dikiyoruz. Ters çevirebilmek bir kısmını dikmememiz gerekiyor. Battaniyemizin ön yüzünü çevirdikten sonra açık kalan yeri de dikerek aktivite battaniyemizi tamamlıyoruz.

1.ay bebek gelişimi
bebek gelişimi
Bebekler İçin Duyu Eğitim Materyalleri
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
 Etkinlik Battaniyesi
eğitici battaniye
Online Get Cheap Güvenlik Bebek Battaniye -Aliexpress.com ...

Bebekler İçin Duygusal Algı Battaniyesi Nasıl Yapılır? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !