Begonvil Şal Yapılışı


Kullanıldığı kıyafetlere farklı havalar katan şal modelleri örmesi zahmetli gibi görünse de örgü sever hanımlar için hiçte öyle olmasa gerek. Kalınlı inceli artan ip çeşitleri sayesinde her mevsim rahatlıkla kullanılması açısından da hanımların önemli aksesuarlarından olan bir şal modelini sizler için paylaşıyoruz. Şıklığından ödün vermeyen ve kendi tasarımını yapmak isteyenler için işte örgümüzün yapılışı...

Kızların çeyizlerinin olmazsa olmaz parçalarındandır örgü şallar. Model ve çeşitlerine göre her mevsim kullanılmasının yanı sıra modası da hiç geçmez. Sizlerde şıklığınızı tamamlaması için zarif bir şal modeli arayışındaysanız yazımıza bir göz atabilirsiniz. Şal modelimize başlamadan önce zevkinize göre simli ya da sade ipler tercih edebilirsiniz. Örneğimizde kullanılan ip, alize angora gold simli çeşididir.

Modelimiz için 2 adet ip yeterli olurken, şiş olarak da 3.5 numarayı kullanmanız uygun olur. Bitmiş olan modelin ölçüleri ise 38-40 cm’dir. Tercihinize göre ölçüleri artırabilirsiniz. Modele başlarken öncelikle farklı bir ip ile 3 zincir çekip, bu zincirin içinden şal örmek için seçtiğiniz ip ile 3 ilmek çıkartıp, ardından 88 sıra olana kadar haroşa örgü örüyoruz. Belirttiğimiz sayı tamamlanınca örgümüzü yan çevirip içinden ilmek çıkarıyoruz. Bu aşamada baştaki 3 ilmeği şişte sabit tutarken, yanına 88 diş ilmek daha çıkarmış oluyoruz. 

İşlem bittiğinde şalın arka kısmı 3 düz, 88 ters, 3 düz örülürken; toplamda 94 ilmek omuş olacak. Şimdi sırasıyla takip etmeniz gereken işlemler ise ilk sırada 3 düz örgü, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 2 düz, 1 dola 3 düz, 2 sağa kes şeklinde 11’li ilmeğe uygularken sonunda 1 dola, 3 düz örgü ile tamamlıyoruz. İkinci sırada ise 2 düz, 2 ilmeği sağa kestikten sonra, 8 ters işlemini 11’li gruba yapıp ardından 3 düz örgü ile bu sırayı da tamamlıyoruz. Ön ve arka yüzünde belirttiğimiz işlemleri 62. Sıraya uygulamaya devam ediyoruz. Son iki sırada ise de 3 düz örüp, 11’li gruba 1 dola,1 düz, 1 dola, 2 düz,1 dola 34 düz, 2 sağa kes yapıp 3 düz örüyoruz. Son sırada 2 düz, 2 sağa kestikten sonra yine 11’li grup 39 ters örüp, 3 düz örgü ile şalı tamamlıyoruz.

Begonvil Şal Yapımı
Bengovil Şal Yapılışı Resimli Anlatım
Bengovil Şal Yapılışı Resimli Anlatım
Şal Yapılışı
Şal Modelleri
begonvil-sal-yapilisi
begonvil.
 BEGONYA(begonvil)...
Begonvil şal anlatımı
Örgü Şal Modelleri
Bahar Şal Modeli Yapılışı
 Şal Yapılışı
92 best Şal
En Beğenilen Şal Modelleri
sal-modelleri-ve-ornekleri

Begonvil Şal Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !