Cam Kavanoz Boyama


Ekonomisini düşünen ve evde bulunan malzemeler ile yeni şeyler üretmekten hoşlanan hanımlar için yine basit bir tasarım fikrini anlatıyoruz. Boş konserve şişeleri, reçel ya da çikolata kavanozlarınızı değerlendirmek istiyor ancak ne yapayacağınıza karar verememişseniz bu tasarım fikirlerine bir bakmalısınız.

Üretmeyi seven hanımlar için yine güzel bir etkinlik yapım sürecini sizlerle paylaşıyor olacağız. Aşamalarını anlatacağımız kavanoz boyama işlemiyle evlerinizde bulunan ekonomik malzemeleri kullanarak mutfaklarınızın şıklığına sizlerde şıklık katabileceksiniz. Birbirinden hoş desenler ile yeni bir görünüm kazanan kavanozlar eminiz ki mutfağınızda hoş havalar estirecektir.

Cam boyama aslında ilkokul yıllarında bile yaptığımız kolay bir etkinlik. Konserve şişeleri de hemen hemen herkesin evinde kolaylıkla bulunan hatta fazla geldiği için kimimizin belki de çöpe attığı eşyalar arasında. Bence bundan sonra birçok hanım marketten aldığı çikolata kavanozunu bile bu yöntemle değerlendirmek isteyecektir. Sizlerde biliyorsunuz ki pahalı markaların süslü cam eşyalarına hepimiz bayılıyoruz ama imkanlar gereği sahip olamayabiliyoruz. O zaman işe koyulma zamanı diyorsanız buyurun birbirinde renkli ve şeker görünümlü kavanoz tasarımlarını incelemeye.

İstediğiniz çeşit cam kavanozunuzu tasarlamaya karar verdikten sonra önce Enamel cam boyası alıp bir sünger fırça ile boyuyoruz. Boya rengine işlemi 3-4 kat uygulayabilirsiniz. Boyama işlemi bittikten sonra süsleme aşaması için dekupaj ya da peçete tekniğini deneyebilirsiniz. Son olarak da 6-7 kez vernikledikten sonra yeni kavanozlarınız kullanımı hazır oluyor. Dilerseniz bulaşık makinesinde ya da elinizde süngerlerin sert tarafını kullanmadan yıkayabilirsiniz. Farklı fikirler almak isteyenler galerimizi inceleyebilirler.

 kavanoz boyama
Cam Kavanoz ve Bardak Boyama Sanatı
Cam şişe ve kavanoz boyama
Cam Boyama Kavanoz
 kavanoz süsleme
kavanoz boyama 1
 Kavanoz elişi fikri
Cam Şişe Süsleme Fikirleri
Kavanoz Boyama ve Süsleme
kavanoz boyama -
Cam Kavanoz Geri Dönüşüm Fikirleri
Cam Kavanoz ile Yapılmış Dekorasyon
Kavanoz elişi fikri
Kavanoz projeleri fikri ...
Kavanoz Süsleme

Cam Kavanoz Boyama hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !