Çocuk Gelişimi – Ayakkabı Nasıl Bağlanır?


Çocuklarınızın el becerisini geliştirecek ve evlerinizde kolayca uygulayabileceğiniz bir uygulama örneğiyle sizlerleyiz. Kolayca bulabileceğiniz malzemeler ile yapabileceğiniz etkinlik paylaşımlarımız da yine eğlenceli ve öğretici bir projenin yapımını paylaşacağız.

Okul öncesi çocuklarınızla hem boş vakitlerini değerlendirmek için hem de ayakkabı bağcıklarını nasıl bağlanacağını öğretmek oldukça güzel bir yöntemi sizler için derledik. Çocuk gelişimi konusunda etkinlik arayışındaysanız keçe ile yaptığımız diğer uygulamalarınıza da göz atabilirsiniz. Çocuklarınızın hayal dünyasındaki objeleri onların yeteneklerini de keşfederek uygulamaya geçirmek eminiz ki onları da çok mutlu edecektir. Teknoloji ile iç içe büyüyen çocukların üretici yanlarını da keşfetmeleri için sizlerde farklı etkinlikler deneyebilirsiniz.

Karton üzerinde yapacağımız uygulamanın benzerlerini keçe çalışmalarında da deneyebilirsiniz. Çocuklarınız bu tarz etkinlikler ile eğlenerek yeni şeyler öğrenirken, motor gelişimlerine de katkı sağlamış olacaksınız. Kendi başlarına bir şeyler yapabildiklerini gören çocuklar mutlu olacaklar. Ayakkabı bağlama nasıl olur muş hadi projemizi yapmak için malzemelerimizi öğrenerek işe başlayalım.

Karton
Ayakkabı bağcığı
Kalem ve
Tornavida

Ayakkabımızın model maketini yapmak için karton üzerine kalem kullanarak ayakkabı izini çıkartıyoruz. Karton üzerine çizdiğimiz kalıbın bağcık kısımlarını yapabilmek için kalem kullanarak yerlerini belirliyoruz. Yerlerini belirledikten sonra ise tornavida ile bu kısımları deliyoruz. Daha sonra ayakkabı bağcığı olarak kullanacağımız ipleri bu deliklerden geçiriyoruz. Bağcıklarımız çocuklarınızın kullanımı için hazır. Çocuklar için eğlenceli ve eğitici vakit geçirtecek etkinliğimizi okullarda da uygulayabilirsiniz.ayakkabı bağlama

Çocuk Gelişimi – Ayakkabı Nasıl Bağlanır? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !