Eski CD’den Bardak Altlığı Yapılışı


Evde bulunan eski eşyaları değerlendirmeyi ve tekrar kullanılabilir bir şeyler yapmayı seviyorsanız, hobi paylaşımlarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bugün sizlere eski CD den bardak altı nasıl yapılır aşamalarından bahsedeceğiz. Daha önce eski CD kutusundan resim çerçevesi yapılışını paylaşmıştık.

Ev ekonomisini düşünen hanımlarda hiçbir şey israf olmuyor. Karton kutular, artan ipler veya kumaşlar birazdan paylaşacağımız projemizde olduğu gibi eski çizilmiş CD şer bile hayal gücüyle harika şeylere dönüşüyor. Daha önce CD kutusundan magnet olarak da kullanabileceğiniz fotoğraf çerçevesi yapmıştık. Bu seferde masa örtülerinizi sıcaktan koruyacak bardak altlığı yapıyoruz. Dekoratif olarak çok şık duracak bir tasarım ve yapımı a oldukça basit ve pratik.

Eski CD den Hasır İple Bardak Altlığı İçin Malzemelerimiz;
Hasır ip
Eski CD
Tutkal
Makas
Kalem
Karton

Bir kartonun üzerinde CD üzerinde bulunan deliğin izini kalemle çizerek alıyoruz. Sonra kartondan o küçük deliği kesiyoruz. CD boyutlarında kartonun üzerine tutkal sürüp, tutkal sürdüğümüz parçayı da CD nin parlak olmayan yüzeyine tutturuyoruz.  Az önce kestiğiniz yuvarlağı da aynı şekilde CD üzerine yapıştırıyoruz. Şimdi hasır iple merkezden daire şeklinde başlayıp dışa doğru yapıştırmaya devam ediyoruz. CD nin tüm çevresi kapanına kadar bu işlemi yapmaya devam ediyoruz. Bardak veya sıcak kaselerin altına koymak güzel bir platform yapmış olduk. İsterseniz sprey boya ile renklendirme yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça basit ve eğlenceli bir uygulama. Süslemelerle farklı tasarımlarda elde edebilirsiniz.
Eski CD’den Bardak Altlığı Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !