Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı


Serin havalarda bebeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından olan bebek battaniyelerinde gün geçmeden yeni bir model çıkıyor. İşlemelisi, motiflisi, kırk yaması aklınıza gelebilecek binlerce çeşit model. Sizlerde çocuklarınız için bebek battaniyesi modeli arayışındaysanız kolayca yapabileceğiniz örneğimize göz atabilirsiniz.

Bebeklerinin sağlığını düşünen ve kendi el emeği göz nuru battaniyesini örmek için örnek arayışında olan hamarat anneler, sizlere basit bir bebek battaniyesinin yapılışını paylaşıyor olacağız. Sade görüntüsüyle bebeğinizin odasına şıklık katacak battaniye modelini yine hayal gücünüzü kullanarak süslü tasarımlarda elde edebilirsiniz. İhtiyacımız olanlar istediğimiz renkte bir battaniye ipi ve kalın uçlu bir tığ olacak. Peki bu şirin battaniyenin örneğine nasıl başlanır işte detaylar…

Farklı motif ile battaniye örneğimize başlarken öncelikle sihirli halka yapıyoruz ve ardından 3 zincirle bir üst sıraya geçiyoruz. Daha sonra halkamızın içinden ipimizi 4 kez uzun çekerek, ikili tırabzan yani dolgu yapıyoruz. Aralarda 3 zincir çekerek aynı işlemi dört defa tekrarlıyoruz. Tekrar 3 zincir çektikten sonra ilk yuvaya atlayıp sık iğne ile ördüğümüz parçayı sabitliyoruz. Tekrar 3 zincir çekip yukarı çıktıktan sonra 11-12 tane ipi uzun bırakarak burada da iki tırabzan yaparak diğer yuvaya geçiyoruz.

İlk motifimiz hazır oldu bile. Yapılışını anlattığımız şekilde elde ettiğiniz motifleri köşe kısımlarından ekleyerek yavaş yavaş battaniye modelinin ortaya çıktığını görebilirsiniz. Kullanacağınız yere göre motif sayısını artırarak istediğiniz büyüklükte bir battaniye elde edebilirsiniz. Battaniye modelimizin motif birleştirme işlemi sırasında yapmanız gereken ise kenar köşelerinden birleştirme yaparken bir alt sıranın ilmeğini birlikte almayı unutmamanız. Resimlerde de gördüğünüz üzere kendi tasarımınıza uygun renk ve süslemelerle tamamlandığınız battaniyenizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı
KOLAY MOTİF BİRLEŞTİRMELİ BEBEK BATTANİYESİ
Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Farklı Motif Birleştirmeli Battaniye Yapımı
Yeni Örgü Battaniye Modelleri 2017
TIĞLA TUNUS TEKNİĞİ BEBEK BATTANİYE ÖRNEKLERi
popcorn bebek battaniyesi modeli
25 best bebek battaniyeleri
Basit Ve Kolay Tığ İşi Motif Birleştirme Tekniği
Kare Motif Örnekleri ve Modelleri Birleşimi Yapılışı
Popcorn Kalpli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Kare Motif Örnekleri ve Modelleri Birleşimi Yapılışı
Firkete Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !