İnce Motor Becerisi Aktiviteleri – Dikiş Dikme


Evlerinde çocuklarıyla birlikte yapacakları eğlenceli ve eğitici etkinlikler arayan anneler için okul öncesi etkinlik paylaşımlarımıza değişik bir fikirle daha devam ediyoruz. Çocuklarınızın el ve göz koordinasyonunu sağlayacak olan bu etkinliğimizde hem hayal güçlerini kullanırken hem de hem de yeni şeyler öğrenmiş olacaklar.

Teknoloji çağında olduğumuz için çocukların çoğu tablet, telefon ve televizyonların esiri olmuş durumda. Buda onların yaratıcı taraflarının körelmesine neden oluyor. Üretici tarafları gelişmezken, ince motor becerilerinde okul hayatına başladıklarında zorlanabiliyorlar. Çocuklarınızın el becerilerini geliştirecek kolay ve eğlenceli etkinlikler denemek isterseniz işte size eğlenceli bir fikir. Parmak boyama, oyun hamuru ve farklı aktiviteler için diğer okul öncesi paylaşımlarımıza da bakabilirsiniz.

İnce Motor Aktiviteleri Dikiş Dikme Nasıl Yapılır?

Malzemelerimiz;
Karton Kutu
Renkli şerit ( kurdele veya ayakkabı bağcığı )
Tornavida
Sıcak silikon
Kağıt bant

Kullanacağımız kutunun ön parçasını veya düzgün olan bir kısmını keserek açıyoruz. Kullanmadığınız temiz bir ayakkabı kutusu veya marketten alacağınız bir tahıl kutusunu projemiz için kullanabilirsiniz. Şimdi karton kutumuzun üzerine görseldeki gibi tornavida ile delikler açıyoruz. Ardından açtığımız deliklerin arasına gökkuşağı renklerinde çizgiler çiziyoruz.

Kağıt bant ile çocukların kurdeleleri deliklerden daha rahat geçirmesi için uç kısımlarını bantlıyoruz. İşte eğlenceli etkinliğimiz bu şekilde hazır oluyor. Okul öncesi çocuklarınızla birlikte hazırlayabilir, onlarında kendi başlarına bir şeyler yaparak el becerilerini geliştirmelerine imkân tanıyabilirsiniz. Bu eğitici oyun sayesinde hem renkleri tekrar edecek, hem de çok eğlenecekler.
İnce Motor Becerisi Aktiviteleri – Dikiş Dikme hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !