Kaplumbağa Banyo Lifi Yapılışı


Örgü örmekten hoşlanan ve farklı örnek arayışında olan hanımlar için artık yavaş yavaş aşina olunmaya başlanan bir yöntemle lif yapımını anlatıyor olacağız. Amigurumi yöntemi ile yapılan bu farklı lif modelini evlerinizde süs eşyası olarak ya da sevdiklerinize hediye olarak da örebilirsiniz.

Özellikle de çocukların hoşuna gideceğini inandığımız Kaplumbağa görünümlü lifi dilerseniz banyolarınızda dekor amaçlıda kullanabilirsiniz. Çocuklarınızın yeni banyo arkadaşı olacak olan amigurumi lif modelinin yapılışına geçelim.

Kaplumbağa Lifi modelimiz için istediğiniz renkte ip ve bir adet tığa ihtiyacımız olacak. Örgümüze kaplumbağamızın gövde kısmı ile başlıyoruz. Amigurumi bebek yapımlarında olduğu gibi sihirli halkamızın içerisine 6 sık iğne yapıyoruz. Her sırayı 1 artırıp, 12 sık iğneye tamamlıyoruz.  3 ve 4. Sıralarda farklı renk ipe geçip 1 sık iğne, 1 artırma ile 18 sık iğne, bir üst sırada aynı yöntemle 24 sık iğne yapıyoruz. Sonra yine renk değişimi yapıp sık iğne artırma yöntemiyle 36 sık iğneye kadar örüyoruz. tekrar renk değişimi yapıp artırma ve sık iğne yaparak bu yöntemle 54 sık iğne olana kadar örerek gövde kısmını tamamlamış oluyoruz.

Gelelim kaplumbağa lifimizin son dokunuş kısımlarına. 4 adet bacak bölümü için 2 zincir çekip birleştirerek bu parçaya başlıyoruz. İçine 6 sık iğne yapıp, bir üst sırada her ilmeğe 2 kez batarak sayıyı 12’ye çıkarıyoruz. 5 sıra bu şekilde dolandıktan sonra parçamız gövdeye dikilmek üzere hazır. Kuyruk kısmına başlarken de yine sihirli halka içine 6 sık iğne yapıp, bir üst sırada artırma ile 12 sık iğneye tamamlıyoruz. Yine gövde kısmında olduğu gibi 1 artırma, 1 sık iğne ile 30 sık iğneye kadar tamamlayıp bu parçamızı da gövdeye dikmek üzere tamamlamış oluyoruz

Kaplumbağa Figürlü Örgü Bebek Ve Çocuk Lifi Modeli
örgü lif
banyo lifi
Lif Örnekleri
Örgü Kaplumbağa Yapılışı
best banyo lifi
amigurumi
Amigurumi1
Kaplumbağa Şekli örgü
Amigurumi Kaplumbağa
Amigurumi Kaplumbağa 2
Amigurumi Uçak 3
lif modeli ...
banyo lifi
lif modelleri

Kaplumbağa Banyo Lifi Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !