Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı


Örgü meraklısı hanımlar için kolay ve gösterişli bir bebek battaniyesi örneğinin yapımını anlatıyor olacağız. Tığ ile yapabileceğiniz modelimizde motif sayısını isteğinize göre artırarak istediğiniz büyüklükte battaniyeler örebilirsiniz. Zevkinize göre seçip uygulayacağınız renk ve tasarımlar işte detaylar...

Sevgili anneler bebeğiniz için battaniye örmek istiyorsunuz ancak nasıl başlanacağını mı bilmiyorsanız? O zaman yine pratik bir örgü battaniye örneğini sizlerle paylaşıyoruz. Örmesi oldukça zevkli olan bu modelimizde yine küçük parçaları birleştirerek şirin bir battaniye elde edeceğiz. İhtiyacımız olanlar battaniye için uygun olan farklı renklerden bebe yünü ile tığ olacak.

Bebek battaniyemizin yapılışında öncelikle 4 zincir çekerek bir halka yapıyoruz. Örneğimizin ilk sırasında 3 zincir çekip, 11 tane 2’li tırabzan yapıyoruz. Zincirin üzerine sık iğne yaparak sabitledikten sonra 1 zincir çekerek ipimizi kesiyoruz. Battaniye motifimizin ikinci sırasına seçtiğimiz farklı renkte ipi herhangi kısımdan geçirerek başlıyoruz. Yine 3 zincir çekip, tırabzanların arasına 2 adet tırabzan ve aralara da birer zincir çekiyoruz. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ederek toplamda 12 adet olacak şekilde bu kısmı da tamamlıyoruz.

Örgümüzün 3. Sırasında yine farklı renkte bir kullanarak tırabzanların arasındaki yuvaya 2 tırabzan yapıyoruz. Ardından 2 zincir çekerek diğer yuvaya atlıyoruz. Bu işlemi 3 defa tekrarladıktan sonra köşelerde 2 tırabzan yapıp, 3 zincir çekerek aynı yuvaya 2’li tırabzan yaparak aynı işleme sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Son sırada köşeden başlayarak aynı yuva içine 2 adet tırabzan 2 zincir ve 3 tırabzan yapıyoruz. Son olarak 8 tırabzan yaparak işlemi sıra sonuna kadar yaparak ilk motifi tamamlamış oluyoruz.

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılış
Kare motifli bebek battaniyesi
Kare Motif Örnekleri ve Modelleri Birleşimi Yapılışı
bebek-battaniyesi-yapilisi3
Örgü Kare Motifli Bebek Battaniyesi
Güneş Işığı Bebek Battaniyesi
 Kız bebek battaniyeleri fikri ...
Kare motifli bebek battaniyesi
motifli-bebek-battaniyesi
Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı
Papatya Motifli Kolay Battaniye
Tunus İşi Kare Motif Birleştirme Pembe Beyaz Battaniye
BEBEK BATTANİYESİ
Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı
papatya-motifli-kolay-bebek-battaniyesi

Kare Motifli Bebek Battaniyesi Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !