Kokulu Taş Yapımı


Hanımların popüler hobileri arasında yerini alan kokulu taş yapımı nasıl yapılır tarifini paylaşıyoruz. Boş vakitlerini değerlendirmek, aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler kısa sürede ve az maliyetli yapacağınız bu uygulama ile sizlerde artık bu şirin objeleri evlerinizde yapabileceksiniz.
,

Kendi süs eşyalarını yapmak isteyenler ya da sevdiklerine kendi uğraşlarıyla hediyeler hazırlamayı düşünenler yine şirin bir tarifle sizlerleyiz. Özellikle de son zamanlarda kına geceleri, bebek mevlitleri, doğum günleri ve bunun gibi etkinliklerde davetlilere hediye olarak tercih edilmeye başlanan kokulu taş yapımına sizlerde merak sarmışsanız, o zaman birlikte nasıl yapıldığına bir bakalım. 

Süslü objelere ilginiz varsa, boş vakitlerinizi değerlendirmek için bir uğraş arıyorsanız bu yazımızdaki uygulama dikkatinizi çekebilir. Maharetli hanımların aile bütçesine de katkı sağlamak için birbirinden harika tasarımlar ortaya koyduğu kokulu taş uygulaması için öncelikle gereken malzemelerimiz;
Kokulu taş tozu
Esans
Sıcak su
Tercihe göre renklendirmek için boya
Karıştırma Kabı
Kaşık
İstenilen şekillerde silikon kalıp

Kokulu taş tozunun bir kısmını karıştırma kabına koyup, kullandığımız tozun yarısı kadarda sıcak suyu ekleyip karıştırmaya başlıyoruz. Karışımın topaklanmasını önlemek için sürekli karıştırıyoruz. Ardından 4-5 damla istediğimiz kokunun esansını ekliyoruz. Zevklerine göre renkli taşlar yapmak isteyenler son olarak boya katabilirler. İyice karışan harcı kalıplara döküp yarım saat beklettikten sonra kokulu taşlarınız hazır olacaktır. Dilerseniz minik obje ve aksesuarlar kullanarak farklı süslemeler yapabilirsiniz. Bu iş için kullanılan kalıpların maliyeti yüksek gelebileceği için eğer elinizde butik sabun kalıbı varsa onları da kullanabilirsiniz.

Dekoratif Kokulu Taş Yapımı
Kokulu Taş Nasıl Yapılır
Kokulu Taş
Kokulu taş images
KOKULU TAŞlar..
Kokulu Taş 1
Kokulu Taş2
Kokulu Taş Modelleri
Kokulu Taş Modelleri3
 Kokulu taş 4
şapkalı kokulu taş bebek
KOKULU TAŞ 5
minik güllü kalp kokulu taş
Kelebek, fiyonk ve bebekli kokulu taşlar
KOKULU TAŞ 6

Kokulu Taş Yapımı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !