Lif Modelleri


Evlilik hazırlığı yapan kızlar için çeyizlerindeki her parçanın yeri ayrıdır. Hepsi bin bir emek ve göz nuru ile işlenmiştir. Farklı modeller, değişik örgüler arayan hanımlar için birbirinden hoş görünen lif modellerini sizler için araştırdık. İşte her biri tablo görünümünde lif modelleri…
,

Çeyiz hazırlığında olan genç kızlar için birbirinden harika örgü modellerini sizler için derlemeye devam ediyoruz. Örgü modelleri paylaşımımız altından kolay ve pratik şekilde yapabileceğiniz örgülerin yapılışlarını inceleyebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız yeni koleksiyonumuz ile sizlerleyiz.

Her kızın çeyizinde mutlaka çeşit çeşit danteller, yazmalar, kenarları ne emeklerle işlenmiş havlular ve lifler bulunur. Türk kültüründe önemli bir yeri olan lifler çeyizlerin önemli parçalarındandır. Bu sebeple hanımların maharetli ellerinden çıkan liflerin daha şık ve hoş görünmesi için iplerde özel olarak üretilir. Lif örmeyi seven ve modellerini yakından takip eden hanımlar bilirler. Her model için farklı bir ip bulunur. 2 katlı, 3 katlı ipler, ince ve renkli çeşitlerini bulmanız mümkün. Sadece çeyizlerin değil geleneklerimizde bir yere ziyarete veya bebek görmeye giderken de hediye olarak götürmek için alternatiftir. Eskilerde bilirler anneanneler, babaanneler torunlarına hediye etmek için el emeği lifler dokurlardı.

Çeyizleriniz için ya da sevdiklerinize hediye etmek sizlerde farklı modeller arıyorsanız, internetten araştırıp toparladığımız modellerimizi inceleyebilirsiniz. Evlerinden lif örerek kendilerine gelir elde eden hanımlarda sürekli aynı modelleri görmekten sıkılmış olabilirler. Bebekleriniz için ince ipliklerden örebileceğiniz şirin lif modellerini de galerimizde bulabilirsiniz.

Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri
Lif Modelleri

Lif Modelleri hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !