Örgü Yıldız Nasıl Yapılır?


Birbirinden şık örgü modellerini paylaşmaya devam ediyoruz. Ancak bazı modeller sade olduğu için gösteriş sevenler farklı tasarım fikirleri arayabiliyor. Onları da unutmadık. Örgü kazak, yelek ya da bebek battaniyelerinizi yine kendi ördüğünüz aplikeler ile süslemeniz için şirin bir örnek daha.

Sevgili hanımlar, bu yazımızda sizlere tığ işi yıldız yapımından bahsetmek istedik. Tığ işi ile öreceğimiz yıldızı örgümüzü aplike ya da farklı süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü bebek battaniyelerinizde, şapkalarınızda, şallarınızda ya da başta da belirttiğimiz gibi örgü kıyafet süslemelerinde. Daha önceki paylaşımlarımızda sizlere yumuşacık örgü bebek battaniyelerinin yapılışlarını anlatmıştık. Dilerseniz ondan örüp şimdi yapımını paylaşacağımız yıldızlarla da süslemesini yapabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Yıldız Yapılışı

Örneğimizin yapımına sihirli halka yaparak başlıyoruz. Ardından sihirli halkanın içine 15 tırabzan yapıyoruz. İlk tırabzan üzerine ilmek kaydırmayla bağlanıp, 6  zincir çekiyoruz. Şimdi sırası ile 3. zincirden başlayıp sık iğne, tekli tırabzan, 2 adet ikili tırabzan yapıp iki tırabzan atlayıp 3. tırabzanın üzerine batıyoruz. Aynı işlemi 4 kez daha tekrarlıyoruz. Son sıraya geldiğimizde ilmek kaydırma ile örgümüzü bitiriyoruz. Yıldızımız bu şekilde tamamlanıyor.

Ördüğümüz yıldızların kenarlarını düzeltmek için bir karton parçasının üzerine yıldızları kenarlarından iğneleyerek koyabiliriz. Daha sonra su ile dolu sprey şişesini yıldızların üzerine püskürtüyoruz. Yıldızlarımızı ıslattıktan sonra germe işleminin tamamlanması için kurumasını bekliyoruz. Hızlı olmasını isterseniz kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Bu şekilde hazır olan yıldız aplikeyi örgülerinizin süslemesinde ya da magnet olarak da değerlendirebilirsiniz.

Örgü Yıldız Nasıl Yapılır? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !