Palyaço Balığı Şapka Örülüşü


Bebeklerinizin ya da küçük çocuklarınızın severek kullanacağını tahmin ettiğimiz eğlenceli bir şapka örneğini anlatıyoruz. Palyaço balığı modeli şapkamızın yapılışı da oldukça pratik kolaydır. Örneğini paylaştığımız modelin ölçüleri 3-6 aylık bebekleriniz için örebilirsiniz. Daha büyük çocuklar için ölçüleri artırabilirsiniz.

Şapkamızın yapılışına sihirli halka içine 2 zincir çekerek başlıyoruz. Yanını 9 tane tırabzan yapıp çektiğimiz zincire sabitliyoruz. 2.sıraya geçtiğimizde her bir tırabzanın üzerine 2 adet tırabzan yapıp sayıyı 18’e tamamlıyoruz. Daha sonraki sırada 1 tırabzan 1 artırmayla sayımız 27 oluyor. Bir sonraki sırada da 2 tırabzan bir arttırma ile sayı 36 oluyor. Bir üste geçtiğimizde 3 tırabzan 1 artırma ile toplam 12 sıra olana kadar 45 tırabzanı tekrarlıyoruz.

Kulaklık bölümü için şapkayı ortalayıp yanlardan 10 tırabzan örüp, zincir çekip geri dönerek 8 tırabzan daha yapıyoruz. Sayımız 4 olana kadar örmeye devam ediyoruz. Gelelim göz bölümüne; siyah ipimizle yine sihirli halka yapıp, içine 6 sık iğne yapıyoruz. Turuncu renk ipe geçip her sıraya 2 kez batıp 12 sık iğne örüyoruz. Sonra beyaz ipe geçip 1 sık iğne 1 artırma ile 18 sık iğne yapıyoruz. Örgünün etrafına bir tur daha döndükten sonra ipi biraz uzun bırakıp şapkanın üzerine dikiyoruz.

Üst Yüzgeçler için turuncu iple sihirli halka yapıp içine 2 zincir çekiyoruz. 5 tırabzan yapıp döndükten sonra üst sırada her sıraya 2 kez batıp 12 tırabzan yapıyoruz. Diğer sırada da 1 sık iğe 1 artırma ile 18 tırabzan, sonraki sırada ise 2 kez batma ile 24 tırabzan elde ediyoruz. Dikmek için ipi uzun bırakırken, etrafını da siyah renk sık iğne ile dolanıyoruz. Küçük yüzgeçleri yaparken sayıları azaltmanız gerekiyor. Kuyruk yapımı içinde yine aynı yöntemle 12 tırabzana kadar örüyoruz. Son olarak uzun şeritler için 49 zincir çekip üzerine 47 tırabzan yaparak parçaları tamamlıyoruz.

örgü şapka
örgü şapka1
örgü şapka3
örgü şapka4
örgü şapka
erkek bebek şapka modelleri..
Örgü Bebek Şapka Modelleri
Örgü Bebek Şapkaları
Erkek bebek örgü şapka modelleri
bebek örgü şapka
örgü şapka5
örgü şapka
örgü şapka
örgü şapka
El Örgüsü Bebek Şapka Modelleri

Palyaço Balığı Şapka Örülüşü hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !