Pet Şişe İle Etkinlik Örneği


Geri dönüşüme önem veren hanımlar, evde bulunan basit malzemeler ile çocuklarına eğlenceli vakit geçirtmek isteyen anneler işte sizler için basit bir etkinlik fikri. Evimize çok farklı boyut ve çeşitlerde giren pet şişeler, birkaç basit dokunuş ile bakın hangi objelere dönüşebiliyor?

Çocuklarınızla birlikte yapacağınız etkinlikler arıyorsanız bu yazımız tam sizlere göre. Yine kullandıktan sonra genelde çöpe atılan bir malzemeyi kullanıyor olacağız. Su yada diğer sıvı içeceklerin satıldığı pet şişeleri birçoğumuz kullandıktan sonra şüphesiz çöpe atıyordur. Ancak basit dokunuşlar ile hem çocuklarınıza eğlenceli bir etkinlik fırsatı sunup hem de hoş vakitler geçirebilirsiniz. 

Özellikle de 3 yaş üzeri çocuklar için daha uygun olduğu düşünülen bu etkinliğimiz için ihtiyacımız olanlar istediğiniz büyüklükte bir pet şişe, kağıttan kalıp, istediğiniz renkte boya ve içine koymak için uygun bir saksı. Öncelikle kalıbımızı pet şişenin üzerine koyarak makas yardımı ile keserek istediğimiz şekli veriyoruz. Ardından pet şişemizi boyayıp kurumasını bekledikten sonra saksımızı içerisine yerleştiriyoruz. Keserek elde ettiğimiz figürler ile süsleme işlemini de yaptıktan sonra tasarımınız kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.

Çocuklarınızın sosyal yönünü geliştirmeye katkısı olan bu etkinlik ile sizlerde birlikte bir şeyler yapmanın tadına varıyor olacaksınız. Ayrıca kaliteli vakit geçirmenizi sağlayan bu tarz etkinliklerin, çocuğunuzun özgüvenini geliştirmesi hususunda katkıları olacaktır. Benzer uygulamayı kullanarak galerimizde yer alan görsellerdeki gibi farklı çalışmalarda yapabilirsiniz. Neredeyse fazla bir masraf yapmadan tasarlayacağınız birbirinden ilginç objeler ile çocuğunuzun hayal gücünü de kullanmasına imkan tanımış olacaksınız.

Pet şişe çalışmaları
Pet şişe ile geri dönüşüm işleri
Pet Şişeden Neler Yapılabilir
Pet Şişe ile Elma Görünümlü Kutu Tasarımı
Pet Şişe ile Saksı Yapımı
Pet Şişe ile Hayvan Görünümlü Kumbara Tasarımı
Atık pet şişeleri cüzdana çevirin
Pet şişe ile geri dönüşüm işleri
Pet Şişesi nden Yapılan Objeler
Pet Şişeden Pervaneli Araba
Pet Şişeden Dekoratif Tasarımlar
Pet Şişe İle Saksı Tasarımı
Pet Şişeden Kedili Saksı Yapımı
Pet Şişe Saksı Yapımı
Pet şişelerden saksı yapımı

Pet Şişe İle Etkinlik Örneği hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !