Pratik Küpe Askılığı


Yaz aylarının vazgeçilmelerinden çubuklu dondurmaların çubuklarını bundan sonra çöpe atmıyoruz. Takılarının sürekli kaybolmasından ya da birbirine girmesinden şikayetçi olanlar için evde bulunan malzemeler ile pratik küpe askısı tasarımı nasıl yapılırmış bir bakalım.
,

Özenle seçip aldığımız takılarımız hepimizin en kıymetlilerindendir şüphesiz. Çok severek aldığımız bir küpenin teki kaybolsa üzülürüz. O zaman aman takılarımın başına bir şey gelmesin diyenlerdenseniz ve düzene önem veriyorsanız yapılışını paylaştığımız pratik takı askılığına bir göz atın derim. Yine evde bulunan malzemelerden çok kolayca yapabileceğiniz bir tasarımla fikriyle sizlerleyiz.

Malum içinde bulunduğumuz yaz ayı gereği dondurma tüketmelere doyamıyoruz. Kalorisi fazlada olsa aşırı sıcaklarda yemeden olmuyor sanırım. Dondurma ve takı askısı nasıl olacak yani diyenler varsa. Biliyorsunuz çubuklu dondurmaların içinde çıkan çubukları birçoğumuz bedavası yoksa çöpe atıyoruz. Ama artık o çubukları da değerlendirmek için pratik bir fikrimiz oldu. Peki bunun için sadece çubuklar yeterli mi, başka hangi malzemeler gerekli? İşte malzeme listemiz ve tasarımın yapılışı…

Öncelikle dondurma çubuklarımızı istediğiniz renklerde boyamanız gerekiyor. Dilerseniz sade ya da tek renk boyada kullanabilirsiniz tercih sizin. Daha sonra fırça ile çubuğun üzerine tutkal sürüp, üzerine açılı bir şekilde başka bir çubuk koyuyoruz. 2 adet ters v şeklinde çubuk yaparak küpe askımızın stant görevi görecek bölümünü yapıyoruz. Tutkal kuruduktan sonra çubukların kenar kısmına ve başka bir çubuğun orta kısmına tutkal sürüp ince yüzü bu çubuğa yapıştırıyoruz. Aynı işlemi diğer çubuklara da aralarda boşluk bırakarak uyguluyoruz.

Küpe Askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı
küpe askısı

Pratik Küpe Askılığı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !