Renkli Gül Kırlent Yapılışı


Ev dekorasyonunda küçük değişiklikler yapmayı düşünüyor ve fikir arayışındaysanız, cıvıl cıvıl renkleriyle evlerinizde bahar havası estirecek kırlent modelimizi inceleyebilirsiniz. Örgü seven hanımların zevkle yapacağı ve tamamlandığında hoş tasarımların ortaya çıkacağı renkli gül kırlent modelleri...
,

Elinde kalan parça parça ipleri değerlendirmek isteyenler için yine harika bir örneğin yapılışını anlatacağız. Kırlenti kullanmak istediğiniz alana göre dilerseniz tek renk ip ya da eşyalarınıza göre çeşitli renklerde iplerde kullanabilirsiniz. Kırlent modelimizin örneğine ilk olarak sihirli halka oluşturarak başlıyoruz. Ardından 4 zincir çekip, halkanın içine 6 kez olmak üzere bir 2’li tırabzan ve 1 sık iğne yapıyoruz. İlk başta çektiğimiz 4 zincirin üzerine son zinciri sabitleyip, 8 adet yuva yaparak başka renkte ipe geçiyoruz.

Yaprakların yapımında hangi rengi kullanmak isterseniz herhangi bir yuvadan başlayıp; ilk önce 1 sık iğne, 3 tane 2’li tırabzan ve 1 sık iğne şeklinde sıra sonuna devam ediyoruz. 8 yaprak olacak şekilde örgüyü tamamlıyoruz. Yaprakların arka kısmına 2. yaprakları yapmak için önce 1 sık iğne, üç 2’li tırabzan ve 1 sık iğne şeklinde 8 tane yuvayı tamamlıyoruz. Ardından yuvaların içine 1 sık iğne, beş 2’li tırabzan, ve 1 sık iğne yaparak 8 adet daha taç yaprak oluşturduktan sonra ipi keserek başka bir renge geçiyoruz. Taç yaprakların arka bölümünde köşeden başlayıp üç 2’li tırabzan, bir zincir ve tekrar üç 2’li tırabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip diğer taç yaprağın arka kısmına üç 2’li tırabzan yaparak aynı şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Etraflarını sık iğne ile geçtiğimiz motifleri karşılıklı olarak sık iğne birleştirerek motifimizi tamamlıyoruz.

Renkli Gül Kırlent Yapılışı
 Örme yastık modelleri
Örgü Kırlent Modelleri
Örgü Yastık
Örgü Kırlent Modelleri1
 Çiçek Kırlent Modeli Yapılışı
Örgü Çiçek Kırlent Yapılışı
Örgü Yastık Kılıfı Modelleri
Örgü Çiçek Kırlent
yastık kılıfları el işi motifleri ...
yastık kılıfları.
 El Yapımı Dekoratif Yastık Modelleri
Dekoratif Yastık Örnekleri
Süs Yastık Modelleri i
ÖRGÜ YASTIK VE KIRLENT

Renkli Gül Kırlent Yapılışı hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !