Renkli Uçan Balon Nasıl Yapılır?


Doğum günleri ve partilerin en çok ilgi çeken aksesuarlarından uçan balonları yapmak bu kadar eğlenceli olmamıştı. Birazcık el becerisi gerektiren aktivitemiz sayesinde çocuklarınızla hem kaliteli zaman geçirecek hem de yeni şeyler öğreneceksiniz. Çocukların yeni oyun arkadaşları rengarenk uçan balon tasarımları...

Çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakit geçirmek isteyen anneler sizleri unutmadık. Miniklerin el becerilerini geliştirecek ve yaparken de hoş vakitler geçireceğiniz renkli uçan balonun yapımını paylaşıyor olacağız. Adeta bir gökkuşağını anımsatan görüntüsü ile renk cümbüşünden yararlanacağımız aktivitemiz çocuk odaları içinde dekorasyon objesi olarak kullanılabilir.

Malzemeleri temin etmek için hazırsak, en uçanından balon yapımına geçelim. İhtiyacımız olanlar Balon, küçük sepet, gazete kağıdı, kurdele, makas, beyaz tutkal, su, sıcak silikon tabancası, renkli krapon kağıdı, akrilik boya ve boya fırçası. Cıvıl cıvıl balonumuzu yapmak için her şeyimiz hazırsa öncelikle işe balonu istediğimiz büyüklükte şişirerek başlıyoruz. Ardından şişirdiğimiz balonu boş kavanoz yada bir kutunun içine balonu içine oturtuyoruz. Balonun çevresine destek olacak ip yada kurdele yerleştirip, yerleştirdiğimiz şeridi alttan bantlıyoruz.

Sıra geldi boyama aşamasına. Tutkal ve su ile hazırladığımız karışım ile gazete kağıtlarını balonun üzerine 3-4 kat olacak şekilde yapıştırıyoruz. Yapıştırma esnasında küçük bir alanı boş bırakmayı unutmuyoruz. Gece boyu kurumaya bıraktığımız balonu, boş bıraktığımız alandan makas yardımı ile keserek akrilik boya ile boyayıp tekrar kurumaya bırakıyoruz. Siyah şeritler çektiğimiz balonumuzun üstüne farklı şekillerde kestiğimiz krapon kağıtları sıcak silikon ile yapıştırıyoruz. Son olarak kurdele şeritleri balonun üzerine yapıştırdıktan sonra uçan balonumuz hazır.

uçan balon
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar
Uçan Balonlar

Renkli Uçan Balon Nasıl Yapılır? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !