Taş Boyama Nasıl Yapılır?


Kendi imkanlarınızla ve çok az masraflar ile yapabileceğiniz yeni bir hobi ile sizlerleyiz. Denizde, piknikte, yürüyüşte ya da sokakta gördüğünüz ancak işe yaramayacağını düşündüğünüz taşlar bakın nasıl şirin dekorasyon objelerine dönüşüyor. Pratik taş boyama tekniği ve harika tasarımlardan örnekler...

Daha önce ahşap boyama da kullandığımız teknik iğne taş boyama nasıl yapılır hadi birlikte bakalım. Kendi süs eşyalarını yapmaktan hoşlananlar, boş vakitlerini bir şeyler üreterek geçirmek isteyenler deniz kenarından ya da sokaktan bulduğunuz taşlar birkaç fırça darbesiyle evinizin en özel parçası haline geliyor.  Taş boyama yöntemi ile uğur böceği yapımını anlatıyor olacağız. Tasarımımız için gereken malzemeler; akrilik boya, taş, fırça, pamuklu çubuk, su, akrilik lake veya şeffaf oje ile istediğiniz renklerde boyalar.

Taşlarımızı temizleyip kuruttuktan sonra paletimizin içine beyaz boyadan küçük bir miktar damlatıp bir miktar su ile inceltiyoruz. Kuruyan taşlarımızın üzerini öncelikle beyaz boya ile boyuyoruz. Beyaz boyamız kuruduktan sonra ise kırmızı boyayı sürüyoruz. Kırmızı boyanın kurumasının ardından siyah boya ile uğur böceğinin kanatları ve başı için bir hat çiziyoruz. Baş kısmının içini boyayıp, pamuklu çubuk yardımıyla da kanat kısmına siyah noktacıklar koyuyoruz. Beyaz boya ile gözleri tamamlıyoruz. Beyaz siyah boyayı karıştırıp elde ettiğimiz gri ile kaş, ağız, burun anten kısımlarını yapıyoruz. Siyah boya ile göz bebeklerini boyadıktan sonra uğur böceğimizi kurumaya bırakıyoruz. Son sürdüğümüz boyalarda kuruduktan sonra akrilik lake veya şeffaf oje sürüp tekrar kurumaya bırakıyoruz. Minik uğur böceklerimiz süs eşyası olarak kullanmak üzere hazırlar.

Taş Boyama Nasıl Yapılır?
Kolay Taş Boyama Örnekler
Uğur Böceği Taş Boyama
Taş Boyama Sanatı
Çakıl taşı boyama
Taş boyama
Taş boyama işleri...
Taş Boyama Örnekleri
Kolay Taş Boyama Örnekleri
Taş Boyama
Kolay Taş Boyama Örnekleri
Taş Boyama Örnekleri
Taş Boyama
Taş Boyama
Taş Boyama

Taş Boyama Nasıl Yapılır? hakkında yorumlar

Benzer Haberler

Bunlarda İlginizi Çekebilir !